Kurs „Jak przygotować się do poszukiwania pracy”

19/09/2018

Zapraszamy obcokrajowców i cudzoziemki spoza UE na bezpłatny kurs „Jak przygotować się do poszukiwania pracy” w formie wizyt w urzędach i instytucjach w dniu 27.09.2018 w godzinach 10.00 - 16.00. Kurs rozpoczniemy o godzinie 10.00 w siedzibie Fundacji „Emik” przy ul. Legiony 15/1 w Toruniu. Kurs będzie prowadzony w języku polskim. Podczas kursu planujemy spotkać się z profesjonalnym konsultantem, pracownikiem Biura Pracy Povet oraz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Zapewnimy posiłki regeneracyjne dla uczestników i kursantów. Kurs organizowany w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!”, W ramach którego zapewniamy wsparcie prawne, psychologiczne, językowe i integracyjne. Projekt „Masz prawo wiedzieć!” Jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu na rzecz Uchodźców, Migrantów i Integracji.

Przedmiot kursu:

 • Jak działają agencje pracy;

 • Jak przygotować życiorys i list motywacyjny w języku polskim;

 • Jakie wsparcie możesz otrzymać z Urzędu Pracy Povet;

 • Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z propozycji Biura Pracy Povet;

 • Jako cudzoziemiec / cudzoziemiec może zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy;

 • Jakie świadczenia i formy wsparcia oferuje Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie (GTSC) dla rodzin cudzoziemskich;

 • Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty GVC dla cudzoziemców / obcokrajowców

   

  Nauczyciele: Magdalena Gabriel-Sokolnicka - Profesjonalny Doradca ds. Zatrudnienia, Konsultant Centrum Informacyjno-Konsultingowego Fundacji Emic, Agnieszka Łuczywek-Warszewska jest szefem wolontariatu w Fundacji Amik.

  Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić formularz rejestracyjny w dniach 19.08-26.08.2018 w tym roku. (do 10 rano). Udział w kursie możliwy jest w kolejności rejestracji zgłoszeń (w przypadku dużej ilości zgłoszeń mamy prawo wcześniej zamknąć rejestrację). Możesz również złożyć wniosek w Centrum Informacyjno-Doradczym w Toruniu przy ul. Legionov 15/1, od poniedziałku do środy od 9.30 do 13.30, w czwartek od 10.00 do 18.00 oraz w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Bydgoszczy w siedzibie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy ul. Konarsky 1-3, budynek C, pok. 136 II piętro, w poniedziałki, czwartki i piątki od 8.00 do 14.00, we wtorek od 12.00 do 18.00.