Nabór na wolontariat do Fundacji Emic

//Nabór na wolontariat do Fundacji Emic

Nabór na wolontariat do Fundacji Emic

Wejdź w nowy rok szkolny/nowy rok akademicki z nową energią! Zrób coś dla siebie, robiąc coś dla innych i dołącz do grupy wolontariackiej Fundacji Emic !

Kim jesteśmy?

Fundacja EMIC od 2015 roku wspiera migrantów i migrantki oraz  uchodźców i uchodźczynie w stawianiu pierwszych kroków w Polsce. Dążymy do tego, aby wspierane przez nas osoby osiągały niezależność: dobrze poznały polski język i kulturę, były niezależne finansowo, potrafiły się odnaleźć w nowej codzienności, stając się jej częścią.

Fundacja EMIC to młodzi i zaangażowani ludzie, posiadający duże doświadczenie w pracy wolontariackiej.

Wierzymy, że kluczem do pełnej integracji międzyludzkiej są otwarci ludzie, doceniający różnorodność, ciekawi drugiego człowieka. Stąd nasze działania kierujemy również do Polaków i Polek, głównie ze środowisk szkolnych. Wspieramy te z nich, do których uczęszczają uczniowie i uczennice cudzoziemscy, przygotowując scenariusze zajęć dla nauczycieli i nauczycielek oraz prowadząc warsztaty dla młodzieży.

Od czego zaczniemy?

Po wysłaniu do nas zgłoszenia zaprosimy Cię na krótkie spotkanie, podczas którego opowiemy Ci o działalności Fundacji Emic, przedstawimy założenia wolontariatu edukacyjnego i uzgodnimy szczegóły Twojego zaangażowania.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Obecny nabór wolontariuszy i wolontariuszek kierowany jest głównie do osób, które chcą się zaangażować w działania edukacyjne.

Abyś wiedział/wiedziała, jak poprowadzić warsztaty dla młodzieży w tematach wielokulturowości, korzystając z gry jako narzędzia edukacyjnego, czuł/czuła pewność, mówiąc o sytuacji osób migrujących, zaprosimy Cię na 2 (obowiązkowe) szkolenia:

Szkolenie nr 1: Migracje – kontekst globalny i lokalny.

11 – 13.10. 2019 (piątek: 15:00 – 19:00, sobota: 9:30 – 17:30, niedziela: 10:00 – 14:00)

Główne cele szkolenia:

· Ja i świat – wprowadzenie w edukację globalną

· Kodeks do spraw obrazów i przesłań – wprowadzenie

· Przekazy medialne dotyczące osób migrujących i uchodźczych

Szkolenie nr 2: Jak mówić o migracjach w szkole?

18 – 20.10.2019 (piątek: 15:00 – 19:00, sobota: 9:00 – 16:00, niedziela: 9:00 – 14:00)

Główne cele szkolenia:

· Warsztat w oparciu o grę „Droga Uchodźcy”

· Skąd czerpać wiedzę o świecie i jakich argumentów używać aby dyskusja była rzetelna (na przykładzie sytuacji osób migrujących)

· Flipowanie, czyli jak wykorzystać rysunek do przekazywania treści

· Jak prowadzić warsztaty w szkołach.

Obydwa szkolenia odbędą się w Kulturhauz w Toruniu (ul. Poniatowskiego 5/2). Podczas szkoleń zapewniamy obiad oraz przerwę kawową. Nie zapewniamy noclegu oraz zwrotu kosztów podróży.

Po ukończeniu szkoleń – w listopadzie 2019 roku – zaprosimy Was do przeprowadzenia trzygodzinnych warsztatów w oparciu o wielkoformatową grę edukacyjną pn. „Droga Uchodźcy” – w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Co otrzymasz w zamian?

  •  Dwa szkolenia, które w krytyczny sposób pozwolą ci spojrzeć na otaczającą Cię rzeczywistość oraz skłonią do refleksji na temat własnych poglądów i postaw;
  • Doświadczenie prowadzenia zajęć w szkole w różnych grupach wiekowych;
  • Wiedzę w tematach migrancko -uchodźczych;
  • Nowe znajomości – poznasz grupę fajnych i mądrych ludzi, z którymi łączą Cię wspólne wartości i zainteresowania;
  • Umowę wolontariacką oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniach i prowadzeniu warsztatów.

Jak można do nas dołączyć?

Wyślij swoje zgłoszenie, wypełniając ankietę dostępną pod linkiem: https://bit.ly/2lKZZEx

W ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy do Fundacji aby lepiej się poznać i przedstawić szczegółowy zakres współpracy.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 08.10.2019 roku. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, napisz do Sylwii: sylwia.zulewska@emic.com.pl

Zapraszamy i do zobaczenia!

Zespół Fundacji Emic

Wszelkie powyższe działania odbywają się w ramach projektu „Czas na migracje. Liderzy i liderki edukacji globalnej w szkole.” współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

By |2019-09-10T10:57:34+02:00Wrzesień 9th, 2019|Aktualności|0 Comments