Webinarium pt. Przyjazna firma

14/05/2021

 Czy kultura zjada strategie na śniadanie? Jak przychylić nieba swoim pracownikom? Jak integrują swoją załogę firmy w Norwegii? Tego wszystkiego dowiesz się podczas webinarium pt. Przyjazna firma organizowanego przez Fundację Emic wraz z Norwesko-Polską Izbą Handlową (NPCC) z siedzibą Oslo dn. 26 maja 2021 r. na platformie ZOOM.


Jeśli już zatrudniasz lub planujesz zatrudnić pracowników z zagranicy to wydarzenie jest dla Ciebie. Podczas webinarium opowiemy o tym, jak stworzyć miejsca pracy przyjazne cudzoziemcom i co zrobić, aby pracownicy z zagranicy chcieli zostać w Twojej firmie i w Polsce na dłużej. Gościem głównym spotkania będzie Ewa Danela Burdon - prezeska Norwesko-Polskiej Izby Handlowej NPCC oraz właścicielka firmy doradczej Perfect Connection.

Wyślij swoje zgłoszenie na seminarium:

https://bit.ly/3o8yBg1

Dodatkowych informacji udziela Przemysław Wyciechowski z Fundacji Emic: tel. 798 704 908, przemyslaw.wyciechowski@emic.com.pl  

Udział w seminarium jest bezpłatny. Link do spotkania zostanie wysłany  do uczestników najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!” finansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Program:

9:00 - 9:15 - testowanie połączenia, kwestie techniczne, wprowadzenie

9:15 - 10:00 - Kultura zjada strategie na śniadanie – miniwykład, Ewa Danela Burdon

10:00 - 10:10 - przerwa

10:10 - 10:50 – Co zrobić, żeby pracownicy z zagranicy chcieli pracować w Polsce? - dyskusja z udziałem Katarzyny Marszałkowskiej (Nadwiślański Związek Pracodawców „Lewiatan”), Oleny Brykovej (Denel Sp. z o.o.) oraz Przemysława Wyciechowskiego (Fundacja Emic).

Moderacja: Ewa Danela Burdon

10:50 - 11:00 - przerwa

11:00 – 11:50 – Ten Obcy czy jeden z Nas? - miniwykład, Ewa Danela Burdon

11:50 – 12:00 – podsumowanie i zakończenie spotkania

 

Ewa Danela Burdon, w Norwegii od 35 lat. Top-Sukces: 2 synów i jeden mąż.

Działalność: Prezeska Norwesko-Polskiej Izby Handlowej NPCC - Właściciel firmy doradczej Perfect Connection – Wykładowca dla studentów 3-go roku skandynawistyki na SWPS – Autorka artykułów na tematy związane z restrukturyzacją przedsiębiorstw,
coachingiem i kulturą organizacyjną - Prelegent na konferencjach i sympozjach międzynarodowych: Zarządzanie Komunikacją Wielokulturową, a sukces w biznesie, czyli „Culture eats strategy for Breakfast

Funkcje społeczne: Założycielka i Charter Prezydent pierwszego Międzynarodowego Klubu Rotary w Oslo - Asystent Gubernatora Norweskiego Rotary - Inicjatorka projektu wspierania studentów na Uniwersytecie Rolniczym Sylhet w Bangladeszu. Mentor.
Za działalność społeczną otrzymała medal Paula Harrisa.

Wyksztalcenie: 3 x Master: Dziennikarstwo - Nauki Polityczne, Uniwersytet Warszawski International Business Management (Executive Master), Business School of Oslo BI.

Dodatkowe wyksztalcenie w zakresie Komunikacji Wielokulturowej i Restrukturyzacji Przedsiębiorstw z: Henley College -  European Business School, Bruksela - European Center of Business Excellence, Leeds, - Hofstedet Centre, Helsinki

Dodatkowe kwalifikacje: Certyfikat członka Rad Nadzorczych. Akredytowany, przez The Hofstedet Centre w Helsinkach, wykładowca w zakresie kultury organizacyjnej. Brązowy pas w karate doshin-kan. Pomocny w biznesie J

Doświadczenie zawodowe: Dyrektor ds. Promocji i Komunikacji Międzynarodowej PAIZ (obecny PAiH) – Dyrektor ds. Komunikacji Międzynarodowej w koncernie ELOPAK - CEO Norweskiego Centrum Spółdzielczego. Dziennikarka Polskiego Radia i norweskiej telewizji TV1. 

Od 1998 roku: prowadzi firmę doradczą Perfect Connection

Kluczowa kompetencja: Zarządzanie energią załogi i nastrojami pracowniczymi

Cel: Poprawa zadowolenia, lojalności i zaangażowania pracowniczego ergo wydobycie i “uwolnienie” ukrytego potencjału tkwiącego w organizacji

Rezultat: Trwała i mierzalna poprawa atmosfery, zwiększony zysk i rentowność.

Wybrani klienci: SKANSKA -  TETRAPAK -  FAGOR/-  Grupo del Mondragon -  WROZAMET - PZL OKECIE -  EADS CASA, - Innovation Norway - Szpitale: Diakonhjemmet -  AHUS, największy szpital w Norwegii - Związek Pielęgniarek Norweskich.

Od 2013 roku: Prezeska Norwesko-Polskiej Izby Handlowej NPCC (www.npcc-no).

Współorganizatorka i prowadząca Szczyt Ekonomiczny w Oslo z udziałem Króla Norwegii, Jego Wysokości Haralda V.