Rodzinny bank czasu. Zapraszamy do wolontariatu

03/09/2018

Czy lubisz spędzać razem czas z rodziną? Czy jesteś otwarty na poznawanie nowych ludzi i kultur?

Chcesz pokazywać dzieciom pozytywne przykłady, uczyć je empatii, tolerancji, stać się otwartymi i ciekawymi ludźmi? Czy ważne jest, abyś pracował dla dobra innych i chciał rozwijać tę potrzebę swoich dzieci? Zapraszamy dziadków z wnukami, ciotki, wujków, kuzynów, singli oraz osoby pozostające w nieformalnych związkach.

Fundacja Emik poszukuje rodzin i osób, które chcą wziąć udział w wolontariacie na rzecz rodzin cudzoziemskich mieszkających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dając obcokrajowcom czas na zabawę z dziećmi, wspólne gotowanie czy wyjście do kina, pomożesz im przystosować się do Polski i zintegrować ze społeczeństwem. Cenne będzie również wsparcie w pracy z agencjami rządowymi oraz pomoc w organizacji czasu wolnego dzieci.

Dla rodzin uczestniczących w projekcie oferujemy:

  • Bezpłatne szkolenie komunikacji rodzinnej;

  • Ciekawe kursy mistrzowskie, m.in. do robótek ręcznych;

  • wyjazdy integracyjne np. do kina, teatru, do sal zabaw dla dzieci i dorosłych;

  • wsparcie naszego zespołu na każdym etapie uczestnictwa w Rodzinnym Banku Czasu.


W jaki sposób mogę się zgłosić? Aby zgłosić się do naszego programu, należy wypełnić:

1. Dla rodzin z Polski: formularz rejestracyjny.

2. Dla rodzin cudzoziemskich: formularz rejestracyjny. Trwa nabór do wolontariatu rodzinnego W przypadku pytań prosimy o kontakt z Agnieszką: agnieszka.luczywek-warszewska@emic.com.pl

Wolontariat „Rodzinny Bank Czasu” realizowany jest w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!”, W ramach którego zapewniamy wsparcie prawne, psychologiczne, językowe i integracyjne cudzoziemcom i cudzoziemkom spoza UE. Nasze działania są współfinansowane z Programu Państwowego Funduszu na rzecz Uchodźców, Migrantów i Integracji.