Informacja o zmianach

01/06/2021

Drogie przyjaciółki, drodzy przyjaciele Fundacji Emic,

od 2016 roku wspieramy Was jak potrafimy najlepiej. Wiemy na jakie trudności natrafiacie w swoich codziennych kontaktach z urzędami, pracodawcami, czy innymi instytucjami. Mówiąc o swojej pracy podkreślamy jak bardzo jesteście zaradni, przedsiębiorczy i zdolni. Każdy Wasz sukces utwierdza nas w przekonaniu, że nasze wspólne działania mają sens. Korzystając ze wsparcia konsultantów, psychologów, prawników czy uczestnicząc w spotkaniach kulturalnych, kursach języka polskiego i innych warsztatach – tworzycie fundację razem z nami.

Od marca 2020 roku wprowadziliśmy dwie opłaty: 100 zł jednorazowego wpisowego dla każdego uczestnika i 250 zł za semestr nauki języka polskiego. Pieniądze te będą stanowiły część finansową którą jako fundacja musimy wnieść aby działania nadal realizować.

 

Dlaczego działania były bezpłatne do tej pory?

Od marca 2018 do maja 2021 wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy realizowaliśmy projekt Masz prawo wiedzieć! Fundusz Azylu Migracji i Integracji, czyli główny sponsor projektów realizowanych przez fundację, przekazał 75% budżetu projektu, pozostałe 10% pokrywane było z budżetu Polski, a 15 % musiało zostać opłacone przez realizatora (Urząd Wojewódzki i Fundację Emic). Mieliśmy ogromne szczęście, że budżet państwa pokrył naszą część, dlatego przez te 3 lata spaliśmy spokojnie.

Jak będzie od czerwca?

Od czerwca 2021 do sierpnia 2022 działania do których będziemy Was zapraszać realizowane będą jedynie w ramach projektu Masz prawo wiedzieć! Plus, który rozpoczęliśmy w marcu 2020r. Każdy z was kto spotkał na swojej drodze Renatę Lesner-Szwarc, Natalię Ostashevską, Łukasza Lewandowskiego, Kasię Biernacką, Ksenię Tomanek, Natalię Konwerską, Justynę Permus – Sałańską, Wiesława Piekarskiego, Marię Niemyjską czy Magdalenę Pyrek to właśnie dzięki temu projektowi. Przez ten ponad rok, organizowaliśmy także zajęcia wyrównawcze, korepetycje, tłumaczenia dokumentów i fundusz pasji dla najmłodszych. Od czerwca dołączymy do tego działania dotychczasowe (kursy języka polskiego z Olą Szwagrzyk- Dalasińską i Kasią Rytlewską, wsparcie bieżące Michała Antonowicza i Marty Gaszak, wsparcie prawnicze Kasi Olszewskiej, pomoc psychologiczną Lidki Chylewskiej- Barakat, pomoc w tematach szkolnych Sylwii Antonowicz, działania komunikacyjne Kasi Margalskiej pomoc na rynku pracy Przemka Wyciechowskiego.

Fundacja nie zarabia, nie ma sponsora, wszystkie pieniądze które mamy przekazywane są na działania dla Was. Potraktujmy to jak wspólną skarbonkę, a fundację jako wspólne dobro.

Piszemy o tym wszystkim, abyście wiedzieli że wprowadzenie opłat do projektu jest dla nas koniecznością. Bez tych pieniędzy nie będziemy mogli realizować działań, a tak jak napisaliśmy na początku, Fundacja istnieje dla Was i dzięki Wam.

Gdybyście mieli pytania, wątpliwości to wiecie gdzie i jak nas znaleźć.

Pozdrawiamy was serdecznie,
Fundacja Emic