Darmowe kursy języka polskiego - semestr zimowy

14/08/2018

Co oferujemy

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne kursy języka polskiego dla obcokrajowców i cudzoziemek spoza UE. Zajęcia będą prowadzone na różnych poziomach: A1, A2, B1 i B2. Przydział grupowy zostanie ustalony na podstawie testów, które zostaną przeprowadzone podczas pierwszych lekcji. Planujemy, że każda grupa będzie liczyła 16 osób. Rejestracja odbywa się poprzez formularz online. Projekt „Masz prawo wiedzieć!” realizowany w partnerstwie z województwem kujawsko-pomorskim Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców i cudzoziemek mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim oraz tych, którzy w przyszłości planują związać swoją przyszłość z naszym regionem. Projekt „Masz prawo wiedzieć!” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu na rzecz Uchodźców, Migrantów i Integracji.

Dla kogo?

Cudzoziemcy i cudzoziemcy spoza UE przebywający na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Czas trwania, miejsce: Wrzesień 2018 - styczeń 2019 Zajęcia w Toruniu odbędą się przy ulicy Legionów 15/1, o lokalizacji w Bydgoszczy poinformujemy pod koniec sierpnia. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00 - 18.00 w Toruniu, w godzinach 12.00 - 20.00 w Bydgoszczy. Dokładny harmonogram zajęć na każdym poziomie zostanie podany po zamknięciu zapisów. 

Nauczyciele:

Monika Goszczyńska- doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kierunek filologia rosyjska. Posiada doświadczenie w pracy z obcokrajowcami i obcokrajowcami, zarówno z dorosłymi, jak iz dziećmi od 2009 roku. Lektor języka rosyjskiego. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska jest absolwentką Wydziału Polonistyki i Podyplomowych Studiów Nauczania Języka Polskiego jako Obcego w Toruniu, doktorantka literaturoznawstwa. Dwukrotny zdobywca stypendium Augusta Emila Fildorfa „Neila”. Współpracuje z dwoma bydgoskimi uczelniami, uczy języka polskiego w szkole podstawowej. Była egzaminatorem państwowego egzaminu z języka polskiego.

Kryteria oceny aplikacji:

  • motywacja do udziału w kursie;
  • długość pobytu w Polsce / poziom posługiwania się językiem polskim; plany dalszego pobytu w Polsce;
  • możliwość nauki języka na kursach komercyjnych (na przykład na uniwersytecie, w miejscu pracy);
  • chęć zdania egzaminu certyfikacyjnego.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz online. Rejestracja trwa od 16 do 28 sierpnia. Formularz rejestracyjny można wypełnić w punktach informacyjno-konsultacyjnych: Toruń, ul. Legiony 15/1: poniedziałek, wtorek, środa: 09.30 - 13.30, czwartek: 10.00 - 18.00; Bydgoszcz, Administracja Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ul. Konarsky 1-3, budynek C, II piętro, pok. 136: poniedziałek, czwartek, piątek: 08.00 - 14.00, wtorek: 12.00 - 18.00. Wyniki rejestracji zostaną ogłoszone 31 sierpnia o godzinie 17.00 (drogą mailową).