Akcja maseczka!

13/11/2020

Chętnie pomożemy!

Choć pomagamy już od kilku dobrych lat, dopiero w tym roku wpadliśmy na pomysł, aby nazwać tak jedno z realizowanych przez nas działań. Od czerwca 2020, dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, Fundacja Emic realizuje projekt, w którym między innymi zlecamy szycie maseczek migrantkom korzystającym ze wsparcia Fundacji.

Do końca października sześć współpracujących z nami Pań uszyło ok. 2 000 maseczek, z których korzystamy podczas spotkań z uczestnikami i uczestniczkami naszych działań. Wiedząc jak trudna jest sytuacja wielu instytucji i organizacji, które mimo zagrożenia epidemicznego decydują się na pracę w bezpośrednim kontakcie z klientem, zdecydowaliśmy się na przekazanie części uszytych maseczek. 

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne, które odczuwają deficyt maseczek, do wypełnienia poniższego formularza: https://bit.ly/34Yv5g5

Wszystkie maseczki są dwuwarstwowe, antybakteryjne, bawełniane (gramatura 130 gms/m2) i są w różny fasonach.

Szycie maseczek oraz ich dystrybucja zrealizowana została w ramach projektu „Chętnie pomożemy!” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania.